Halaman

Khamis, 25 November 2010

SaSaRaN MaKiN PaSTi DaLaM GeNgGaMan



Ya, Eyza sangat teruja menantikan hari esok tiba..
Sasaran Malaysia untuk meraih 9 emas di Sukan Asia 2010 semakin pasti dalam genggaman..
Alhamdulillah, walaupun jika nak dibandingkan dengan China, 9 emas ini bukanlah apa sangat..
Tapi sekurang-kurangnya kita tak pulang dengan tangan kosong...

GO GO MALAYSIA!!!!!

Tahniah buat kontinjen Malaysia yang telah berusaha dengan bersungguh-sungguh...
Kedudukan pungutan pingat terkini adalah seperti berikut :

Medal Tally
RankNOCGoldSilverBronzeTotal
1China1739386352
2Korea715981211
3Japan366674176
4Iran16101945
5Chinese Taipei12123357
6Thailand973046
7Hong Kong, China8141537
8Malaysia8141133
9Kazakhstan7143152
10India7132646
11Uzbekistan5131937
12DPR Korea5101833
13Indonesia491124
14Singapore47617
15Athletes from Kuwait3519
16Qatar34512
17Saudi Arabia3249
18Bahrain3036
19Philippines22913
20Mongolia12912
21Kyrgyzstan1214
Pakistan1214
23Macao, China1124
24Jordan1113
25Tajikistan1034
26Viet Nam0141226
27Myanmar0538
28United Arab Emirates0303
29Lebanon0123
30Afghanistan0112
31Bangladesh0101
32Iraq0022
Lao PDR0022
34Nepal0011
Oman0011
Syria0011




Tiada ulasan: